Fotogaleria 2004

I Koncert - 19.09.2004r. - Piotr Rojek (Organy) Andrzej Ładomirski (Skrzypce)

Przywrócony głos

W niedzielę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wołowie rozpoczął się IV Międzynarodowy festiwal muzyki organowej "Cantus Organi". Festiwal otworzył proboszcz ks. Stanisław Małysa, dyrektor organizacyjny festiwalu wspólnie z Piotrem Rojkiem, dyrektorem artystycznym.

Festiwal od początku swego istnienia odgrywa znaczącą rolę w życiu kulturalnym miasta. Ukazuje jego piękno poprzez niezwykłe zabytki a przede wszystkim dzięki niespotykanym organom mistrza Caspariniego - rozpoczął ks. S. Małysa. - Program tegorocznego festiwalu prezentuje muzykę wielu wspaniałych twórców. Usłyszymy utwory z różnych epok w wykonaniu wybitnych muzyków polskich oraz europejskich - dodał.

Organy z roku na rok pięknieją nie tylko zewnętrznie. W tym roku przywróciliśmy zlikwidowany w XIX wieku głos "Posaune 16" co będą mogli państwo usłyszeć - stwierdził P. Rojek.

Organy i skrzypce

Organową ucztę zapoczątkowała Toccata i fuga d-moll J. S. Bacha pełna młodzieńczego żywiołu przeplatanego lirycznymi elementami. Niezwykłe brzmienie z instrumentu Caspariniego wydobywane przez Piotra Rojka wsparte niezapomnianą grą na skrzypcach Andrzeja Ładomirskiego w sonacie c-moll W.A. Mozarta przysporzyło niesamowitych doznań melomanom, którzy gromkimi brawami nagrodzili występ artystów. Połączenie klejnotów sztuki kompozytorskiej w wykonaniu mistrzów i gotyckich murów świątyni stworzyło niesamowity klimat koncertu, który z pewnością na długo zostanie w pamięci publiczności.

Na kolejnym koncercie, który odbędzie się 26 września o godz. 15.30 publiczność będzie mogła posłuchać, jak z instrumentem mistrza Caspariniego radzi sobie Kare Nordstoga z Norwegii, który wykona utwory J.S. Bacha, F. Mendelssohna i G. Bohma. as / Gazeta Powiatowa

II Koncert - 26.09.2004r. - Kare Norstoga (Organy)

III Koncert - 03.10.2004r. - Andrzej Chorosiński (Organy), Jan Krzeszowiec (Flet)

IV Koncert - 10.10.2004r. -Witold Zaborny (Organy), Justyna Bachowska (Sopran)

V Koncert - 17.10.2004r. - Gerhard Weinberger (Organy)