I Koncert 2004

19.09.2004r. - niedziela, godzina 15.30.

Piotr Rojek (Wrocław - Organy)

Andrzej Ładomirski (Wrocław - Skrzypce)

 

PROGRAM:

 1. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  Toccata i fuga d-moll (BWV 565)
 2. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  I Sonata g-moll, na skrzypce solo (BWV 1001)
  III. Siciliana
  IV. Presto
 3. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  Chorał: O Mensch, bewein dein Sünde gross (BWV 622)
 4. Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
  Sonata c-moll (KV 304) (na skrzypce i organy)
  I . Allegro
  II. Tempo di menuetto
 5. Nicolaus Bruhns (1665-1697)
  Preludium i fuga e-moll (wielka)
 6. Leon Boëllmann (1862-1897)
  Suita gotycka
  III. Modlitwa
  IV. Toccata

 

Piotr Rojek

Naukę gry na organach rozpoczął w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W 1992 roku został laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół II Stopnia w Inowrocławiu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (1999r.), gdzie kształcił się u prof. Andrzeja Chorosińskiego. W 1997r. został półfinalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Warszawie, a w 1999 półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego w Landau a.d. Isar (Niemcy).

Odbył mistrzowskie kursy Interpretacji Muzyki Organowej u Bernharda Haasa, Hansa Haselböcka, Tona Koopmana, Armina Schoofa, Wolfganga Seifena, Haralda Vogla, Johna Laukvika, a także u Józefa Serafina i Juliana Gembalskiego.

W 1998r. był stypendystą Internationale Altenberger Orgelakademie w Altenbergu (Niemcy), gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych mistrzów w zakresie improwizacji organowej. W tym samym roku był także stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.

Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce. Wielokrotnie nagrywał dla Radia i TV. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Równolegle prowadzi działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

Jest również absolwentem klasy kompozycji prof. Zygmunta Herembeszty (AM Wrocław) oraz laureatem III Nagrody ( I i II nie przyznano ) na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę zorganizowanym przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.

 

Andrzej Ładomirski

Urodzony we Wrocławiu w roku 1980. W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, jednak rok później zmienił instrument, zaczynając naukę gry na skrzypcach w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Kontynuował naukę w Państwowym Liceum Muzycznym we Wrocławiu, które ukończył w roku 1999. W maju 2002 ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Bruczkowskiego, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Obecnie jest asystentem w tejże uczelni. Brał również udział w licznych kursach mistrzowskich m. in. w Letnich Kursach Mistrzowskich w Żaganiu w klasie prof. Bartosza Bryły, w kursie "Bravo Maestro" w klasie maestro Vadima Brodskiego.

W swoim dotychczasowym dorobku artystycznym ma udział w wielu konkursach skrzypcowych, we Wrocławiu, Zielonej Górze, w Lublinie, Poznaniu. Jest laureatem konkursów we Wrocławiu, Jaworze, Zielonej Górze. W 1997 r. wystąpił z recitalem na Międzynarodowym Śląskim Festiwalu Muzycznym "Porozumienie" w Brzegu. Koncertował w wielu miastach w Polsce, a także za granicą, m. in.: w Pradze (koncert sponsorowany przez Ambasadę RP w Republice Czeskiej), oraz w Essen, Bochum i Herne.

Występował z orkiestrami takimi jak: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Filharmonia Narodowa Korei Północnej w Phenianie, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Rzeszowskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Toruńska Orkiestra Kameralna, Wrocławska Orkiestra Kameralna "Leopoldinum", Orkiestra Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej im. Johanna Straussa.

W 1999 roku nagrał płytę kompaktową z firmą DUX Recording Producers. W styczniu 2001 roku został laureatem IV nagrody na Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków w Patras w Grecji. W kwietniu 2003 został laureatem I nagrody na 21 Kwietniowym Festiwalu Sztuki w Phenianie w Korei.