IV Koncert 2004

10.10.2004r. - niedziela, godzina 15.30.

Witold Zaborny (Katowice - Organy)

Justyna Bachowska (Katowice - Sopran)

 

PROGRAM:

 1. Dietrich Buxtehude
  Toccata F-dur BuxWV 156
 2. Dietrich Buxtehude
  opr. chorałowe "Komm heiliger Geist Herre Gott BuxWV 199
 3. Jan Pieterszoon Sweelinck
  wariacje 'Ballo del granduca"
 4. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  opracowanie chorałowe "Werde Munter, mein Gemuthe" z kantaty 147
 5. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  Preludium i fuga e-moll BWV 548

 

Witold Zaborny

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Uczelnię tę ukończył z wyróżnieniem w 1993r. i obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Organów i Klawesynu. Uczestniczył w licznych kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych m. in. przez G. Boveta, U. Spang-Hanssena, H. Tacheziego i W. Zerera. W 1992r. został półfinalistą konkursu organowego w Innsbrucku oraz laureatem III nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. J. P. Sweelincka w Gdańsku.

W roku 2003, w ramach programu "Socrates", prowadził otwarte lekcje dla studentów w Polytechnic Oulu, School of Music, Dance and Media w Finlandii. Jego działalność artystyczna obejmuje recitale i koncerty kameralne. Brał udział w znaczących festiwalach muzycznych w kraju i za granicą (Austria, Włochy, Grecja, Francja, Niemcy, Czechy i Finlandia).

 

Justyna Bachowska

Edukację muzyczną rozpoczęła w PSM I st. w klasie fletu poprzecznego, następnie zdobyła dyplom ukończenia PSM II st. im. M. Karłowicza w Katowicach, w klasie śpiewu solowego Benona Maliszewskiego. W roku 2001 z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalno - Aktorski Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Henryki Januszewskiej.

Już podczas studiów rozpoczęła swoją działalność artystyczną. Koncertowała na wielu festiwalach w Polsce i poza jej granicami m.in.: Śląska Trybuna Kompozytorów, Alkagran, Ars Cameralis Silesiae Superiori, VII, XIII Międzynarodowa Dekada Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej, Cieszyńska Wiosna Muzyczna, Grudziądzkie Spotkania Operowe, Śląski Festiwal Bachowski, , w Kolonii (Niemcy) z zespołem "Camerata Silesia" wystąpiła w solowej partii "Completorium" G.G.Gorczyckiego.

Obok działalności artystycznej prowadzi również działalność dydaktyczną jako nauczyciel śpiewu solowego w PSM II stopnia im. M.Karłowicza w Katowicach.