Edycja 2005

Plakat Cantus Organi 2005

 

 

Muzyka posiada wartość ponadczasową i uniwersalną. Leonardo da Vinci uważał, że „piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”.

Tegoroczny Festiwal „Cantus Organi” z pewnością zachwyci najbardziej wymagających miłośników muzyki organowej. Połączenie mistrzowskiego wykonania z wyjątkowym brzmieniem unikatowego instrumentu stworzonego przez Adama Caspariniego pozwoli na poznanie dzieł bogatej skarbnicy kulturalnej oraz na pielęgnowanie i kształtowanie upodobań muzycznych.

Stefan Krzywoszewski mawiał, że „muzyka jest fantazją tkaną na kanwie podświadomych uczuć, sięga tam, gdzie słowo nie starczy”. Życzę wszystkim słuchaczom koncertów wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Witold Krochmal
Burmistrz Miasta i Gminy Wołów

 

 

 Muzyka to sztuka organizacji dźwięków, które w realizacji przebiegają przede wszystkim w czasie. Nadszedł czas na piąty - jubileuszowy Festiwal Muzyki organowej Cantus Organi 2005.

Nadzwyczajny repertuar, światowa obsada artystyczna z Polski, Niemiec i Meksyku stanowi o tym, że wołowski festiwal jest przedsięwzięciem o wysokim poziomie artystycznym, docenianym zarówno przez melomanów jak i krytyków i z pewnością zachwyci najbardziej wymagających słuchaczy

Niechaj głoszenie piękna poprzez muzykę organową przyczyni się do duchowego ubogacenia nas wszystkich i dostarczy wielu artystycznych wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

 

 
Ks. Stanisław T. Małysa

Dyrektor Organizacyjny

 

 

 Szanowni Państwo!

Muzyka jest wartością ponadczasową. Jej magię zauważono już w starożytności. Św. Augustyn w licznych wypowiedziach przekonuje, iż to właśnie dzięki muzyce i jej niezwykłej mocy moźemy zbliżyć się do Boga.

Kiedy rozpoczynaliśmy w 2001 roku Festiwal Cantus Organi, przyświecał nam podstawowy cel: dać Państwu to, co najpiękniejsze i najwartościowsze. Już po raz piąty spotykamy się na muzycznej uczcie, przy wspaniałych organach mistrza Adama Horacego Caspariniego. Świętujemy zatem mały jubileusz. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa niezwykle atrakcyjny repertuar w wyjątkowym wykonaniu. Już na pierwszym koncercie będziemy gościć jedną z najwybitniejszych Polskich śpiewaczek, światowej sławy Maestrę Teresę Żylis – Garę. Na kolejnych koncertach wystąpią wybitni artyści z Polski i zza granicy. Usłyszą Państwo niezwykle rzadko spotykane połączenie organów z harfą oraz artystów aż z Meksyku.

Wszystkim obecnym na koncertach naszego jubileuszowego wydania życzę wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Rojek
Dyrektor artystyczny