V koncert 2023

WOŁÓW, 01.10.2023r. godz. 18:00

Mateusz Lasatowicz (organy)

Michał Dziedzic (tenor)

Michał Ryguła (tenor)

 

PROGRAM KONCERTU

 

Bach - Gounod - Ave Maria
G.Bizet - Agnus Dei
F.P. Tosti – Preghiera
G. Puccini - Gratias agimus tibi z Messa di Gloria
T.Cottreau – Santa Lucia
G.Caccini -Ave Maria
P.Mascagni - Intermezzo sinfonico
C. Franck - Panis Angelicus
G. Verdi – aria Oronte La mia letizia infondere z op. Lombardczycy
G.Puccini –aria Cavaradossiego E lucevan le stelle z op. Tosca
St.Moniuszko - aria Jontka Szumią jodły z op. Halka
St. Moniuszko – aria Stefana Cisza dokoła z op. Straszny dwór
G. Puccini – aria Rudolfa Che gelida manina z op. Cyganeria
G.Puccini - aria Kalafa Nessun dorma z op.Turandot

 

Mateusz Lasatowicz

mateusz lasatowiczRocznik 1983. W wieku 5 lat podjął naukę gry na fortepianie w Katowickim Ognisku Muzycznym, kontynuując ją w Państwowej Szkole Muzycznej w Bytomiu. Jako 10-latek doskonalił swoje umiejętności w katowickiej Akademii Muzycznej u prof. Józefa Stompla. Studia pianistyczne i podyplomowe odbył u prof. Moniki Sikorskiej Wojtachy, które kontynuował pod kierunkiem profesorów: Reginy Strokosz-Michalak (katedra kameralistyki), Alicji Słowakiewicz- Wolańskiej (katedra wokalistyki), Stanisława Dziewiora (katedra instrumentów dętych) oraz Michała Mazurkiewicza, Krzysztofa Skowronka (katedra instrumentów smyczkowych).
Pierwsze wyróżnienie otrzymał na II Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Getyndze w 1993 roku. Laureat II miejsca w Konkursie w Stalowej Woli, III miejsca w Konkursie w Antoninie, III miejsca w X Konkursie Pianistycznym w Koninie, wyróżnienia na II Festiwalu Młodych Pianistów w Siedlcach czy wyróżnienia w IV Śląskim Konkursie Pianistycznym. Podczas studiów podjął pracę akompaniatora w PSM I w Chorzowie. Akompaniował podczas konkursów i kursów wokalnych w Warszawie, Katowicach, Jaworznie, Busku Zdroju, Krzeszowicach czy Krynicy. Jako pianista był zapraszany do udziału w festiwalach muzycznych, w tym im. Jana Kiepury. Współpracuje z Filharmonią Zabrzańską. W 2022 nagrał płytę z pieśniami L. Różyckiego z tenorem Rafałem Majznerem. Niezależnie od działalności estradowej, jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Michał Dziedzic

michal dziedzicUrodził się w 1992 roku w Brzesku. W roku 2011 rozpoczął studia wokalne w katowickiej Akademii Muzycznej u ks. dra hab. Pawła Sobierajskiego. Od 2020 kontynuuje wokalne studia magisterskie na Uniwersytecie w Ostrawie u Alexandra Vovka.

Laureat licznych konkursów wokalnych: m.in. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Ad Gloriam Deiparae” w Bochni, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Moniki Swarowskiej-Walawskiej w Krzeszowicach czy specjalne wyróżnienie im. Jana Kusiewicza w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Bella Voce” w Busko Zdroju.

W latach 2014-2015 był aktorem-solistą w Teatrze Prowincja, a następnie w Polskim Teatrze Historii kreując główne postaci w takich spektaklach, jak: „Santo Subito”, „Uczyń mnie Drzewem” czy „Katyń”. Prowadzi również działalność koncertową na terenie Polski, Norwegii oraz Czech. Występował w filharmoniach: śląskiej, krakowskiej, świętokrzyskiej oraz czeskiej filharmonii im L. Janecka w Ostravie. W 2022 roku debiutował na deskach teatru operowego - Slezskégo divadla w Opavie.

 

Michał Ryguła

michal rygulaW 2014 roku rozpoczął naukę śpiewu w PSM im. Karłowicza w Katowicach u Benona Maliszewskiego. Studiował wokalistykę w katowickiej Akademii Muzycznej najpierw w klasie Feliksy Widery, a później Łukasza Gaja.

W swoim dorobku artystycznym miał możliwość współpracować z Operą Śląską, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Zabrzańską, Filharmonią Bałtycką Młodych oraz orkiestrą MASO z Charkowa. Dotychczas na deskach teatrów operowych i operetkowych kreował takie postacie jak Gabriel Eisenstein w "Zemście Nietoperza" Johanna Straussa, Abdallo w "Nabucco" Giuseppe Verdiego oraz Górala w "Halce" Stanisława Moniuszki.