V koncert 2019

WOŁÓW, 06.10.2019r. godz. 18:00

Tomasz Soczek (organy)

Kupiński Guitar Duo

Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński

 

Jan Pieterszoon Sweelinck - Toccata in C

Johann Sebastian Bach

Preludium chorałowe Nun komm, der Heiden Heiland BWV 659
Trio super Nun komm, der Heiden Heiland BWV 660

Joseph Haydn

Flötenuhrstücke:
nr 2 C-dur, nr 3 C-dur, nr 13 F-dur, nr 30 G-dur

Georg Muffat - Toccata settima z Apparatus musico-organisticus

Johann Sebastian Bach – Preludium i Fuga BWV 855

Mario Castelnuovo-Tedesco - Sonatina canonica:

I Mosso, grazioso e leggiero
II Tempo di Siciliane
III Fandango en Rondeau

Fernando Sor – Fantaisie op. 54

 

 

TOMASZ SOCZEK

co 2019 tomasz soczek

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie ukończył studia magisterskie w klasie organów prof. dra hab. Juliana Gembalskiego i adta dra hab. Witolda Zabornego. W ramach programu stypendialnego Erasmus+ kształcił się również u doc. Jaroslava Tůmy na Wydziale Muzycznym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze w Republice Czeskiej.

Jest laureatem kilku międzynarodowych i krajowych konkursów organowych, m.in. III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Alexandra Goedicke w Moskwie (II nagroda i nagroda specjalna), III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego w Łodzi (II nagroda, I nie przyznano), XVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Petra Ebena w Opavie (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Kurta Boßlera we Freiburgu (III nagroda). Został dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Jako solista i kameralista występuje w festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Obecnie jest doktorantem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, pełni funkcję organisty klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Krakowie oraz prowadzi działalność pedagogiczną.

 

 

KUPIŃSKI GUITAR DUO

co 2019 kupinski guitar duoEwa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński to duet łączący pasję, wyjątkową muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie. Niebywała głębia interpretacji, jakość dźwięku, finezja oraz wysublimowane aranżacje sprawiły, że Kupiński Guitar Duo to dziś jeden z najbardziej cenionych duetów gitarowych.

Gitarzyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Jako soliści i duet zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych oraz wielokrotnie otrzymywali stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Oprócz działalności koncertowej zajmują się też pracą pedagogiczną. Ewa ma tytuł naukowy doktora i kształci studentów w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Dariusz jest pracownikiem oraz doktorantem katowickiej Akademii Muzycznej. Zapraszani są również do prowadzenia kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Wyjątkowa energia i wirtuozeria gry sprawiają, że recitale duetu są dla audytorium bogatym doświadczeniem. To wejście w świat finezyjnych muzycznych niuansów, pobudzających różnorodne emocje i zachwycających swoim pięknem.