IV koncert 2024

WOŁÓW, 29.09.2024r. godz. 18:00

Tadeusz Barylski (organy)

Magda Górniak (sopran)

Łukasz Kostka (baryton)

 

PROGRAM KONCERTU

J. S. Bach – Fantazja G BWV 572

V. Bellini - aria Riccarda z op. Purytanie

J. Massenet - aria Manon z op. Manon

W. A. Mozart - duet Zuzanny i Hrabiego z op. Wesele Figara

A. Hesse - Fantazja i fuga na temat H-E-S-S-E

M. Karłowicz - pieśń Pamiętam ciche, jasne, złote dnie

M. Karłowicz - pieśń Zasmuconej

G. Donizetti - Ave Maria

M. Drishner - Fantazja chorałowa Wachet auf

S. Moniuszko – rec. i aria Hanny z op. Straszny dwór

S. Moniuszko - aria Miecznika z op. Straszny dwór

W. A. Mozart - duet Zerliny i Don Giovanniego z op. Don Giovanni

T. Barylski - Fantasia improvisata

 

Tadeusz Barylski

michal staniekPochodzący z Częstochowy organista, pianista i pedagog. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy i dra Daniela Prajznera oraz Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak oraz dra Huberta
Salwarowskiego. W roku 2023 ukończył studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego gdzie pracował nad sztuką improwizacji organowej.
Założyciel i prezes Stowarzyszenia Fiori Musicali, promującego muzykę klasyczną
i młodych wyróżniających się wykonawców. Wraz ze stowarzyszeniem organizuje cykliczne koncerty muzyki organowej w Koniecpolu, na Jasnej Górze oraz w małych miejscowościach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje zarówno recitale organowe, jak i występy z licznymi solistami, chórami, orkiestrami i zespołami kameralnymi.
Czterokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy.
W swoim dorobku ma dwie solowe płyty organowe, zawierające repertuar od Bacha po muzykę XX wieku, nagrane w Krzeszowie i na Jasnej Górze.
Zawodowo pełni funkcję organisty i chórmistrza w kościele św. Joachima w Sosnowcu Zagórzu oraz prowadzi klasę fortepianu w Zespołach Szkół Muzycznych w Tychach i Sosnowcu.

 

Magda Górniak

tomasz dziwiszAbsolwentka klasy śpiewu prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureatka licznych nagród w konkursach wokalnych, m. in. wyróżnienia i dwóch nagród specjalnych w X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju, I miejsca w VI Konkursie Wokalnym im. J. E. J. Reszków w Częstochowie, I miejsca w 23. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. M. Schneidera-Trnavskiego w Trnavie na Słowacji. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Wrocław i Prezydenta Miasta Gliwice.
W latach 2019-2022 uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie doskonaliła swój warsztat wokalny i sceniczny.
Występowała z Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej oraz Zespołem Muzyki Dawnej Capella Regia Polona. Śpiewała na takich festiwalach jak: Gorczycki Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, Międzynarodowy Festiwal Młodzi Artyści w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Barokowy Musique Baroque d’Auvergne we Francji.
Na co dzień pracuje także jako nauczycielka śpiewu i instruktor emisji głosu.

 

Łukasz Kostka

tomasz dziwiszAbsolwent katowickiej Akademii Muzycznej u dra Adama Szerszenia. Partner wielu projektów artystycznych: m.in rola Śpiewaka-Aktora w spektaklu teatralnym „Amadeusz” (Teatr Dramatyczny w Warszawie), Stanisław w operze ”Verbum Nobile” S. Moniuszki (Opera Śląska w Bytomiu), Macieja w „Strasznym dworze” S. Moniuszki (Katowice, Zawiercie), czy rola Bena w spektaklu „Telefon” G.C. Menottiego (Katowice). Z ostatnich osiągnięć artysty można wyróżnić: III nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w 2023r. czy wyróżnienie na Imrich Godin International Vocal Competition 2023r (Vrable, Słowacja). Ponadto współpracuje z licznymi instytucjami kulturalnymi: Operą Śląską, Operą Wrocławską, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, agencją artystyczną Operafixe czy Teatrem Muzycznym Orpheum.