IV koncert 2023

WOŁÓW, 24.09.2023r. godz. 18:00

Natalia Olczak (organy)

Fraś-Vinci Duo:
Bartłomiej Fraś (skrzypce),
Julianna Vinci (wiolonczela)

 

PROGRAM KONCERTU

 

G. Ph. Telemann - Sonata na skrzypce i b. c. G-dur TWV 41:g1
Jan z Lublina - Preambulum Super
J. S. Bach - Sonata G-dur na skrzypce i b. c. BWV 1021
Tabulatura Gdańska /1591/Anonim - Alia Phantasia Quinti Toni
J. S. Bach – Aria z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
A. Vivaldi - Koncert na skrzypce i wiolonczelę a-moll, RV 546
Jan z Lublina - Bella Italica, Sluschna yesth rzecz
G.F.Händel/J. Halvorsen - Passacaglia

 

Natalia Olczak - klawesyn, instrumenty klawiszowe

natalia olczakStudentka Scholi Cantorum Basiliensis w Szwajcarii oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendystka programu Młoda Polska 2021 i programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka licznych konkursów solistycznych i kameralnych. Koncertuje w całej Europie, grając na klawesynie, pozytywie, klawikordzie i organach. Współzałożycielka zespołów tj. Cohaere Ensemble i Werifesteria Duo. Skupia się przede wszystkim na muzyce kameralnej i orkiestrowej. Wielbicielka wczesnego baroku i muzyki akustycznej.

 

 

 

 

 

 
Fraś-Vinci Duo

Zamiłowanie do pięknego brzmienia i chęć dogłębnego zrozumienia muzyki połączyły Bartłomieja Frasia i Juliannę Vinci już w 2018 roku, kiedy w ramach studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie szlifowali swoje umiejętności w różnego rodzaju formacjach kameralnych. Oboje są absolwentami tej uczelni, w klasie skrzypiec Szymona Krzeszowca i wiolonczeli Natalii Kurzac-Kotuli. Bartłomiej Fraś aktualnie jest studentem w klasie skrzypiec historycznych Martyny Pastuszki.
Jako duet zadebiutowali w sezonie 2021/2022 koncertując między innymi na 26. Międzynarodowym Festiwalu Nova Muzyka i Architektura w Toruniu, w Kleist Museum we Frankfurcie nad Odrą i w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, wykonując program od Telemanna po Ravela. Bartłomiej Fraś regularnie współpracuje z Orkiestrą Historyczną oraz Orkiestrą Muzyki Nowej, a oboje muzycy intensywnie poszerzają swoją wiedzę w zakresie wykonawstwa historycznego, dlatego ich recitale, często złożone z mocno kontrastowego pod względem stylistycznym repertuaru, cechuje szeroka i autentyczna różnorodność muzycznego wyrazu. Dla obojga muzyków niezwykle ważna jest jakość brzmienia. Bartłomiej Fraś gra na włoskich skrzypcach z drugiej połowy XVIII wieku zakupionych ze środków z programu Młoda Polska, a Julianna Vinci na niemieckiej wiolonczeli również z tego samego okresu. Oboje są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.