IV koncert 2021

WOŁÓW, 26.09.2021r. godz. 18:00

Mateusz Goniowski (organy)

Alona Szostak (śpiew)

Lena Minkacz (akompaniament)

 

Mateusz Goniowski

co 2021 m.goniowskiUrodzony w 1996 roku w Raciborzu. W r. 2017 ukończył z wyróżnieniem naukę w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej w Gliwicach u dr Marioli Brzoski. Od 2017 r. studiuje w Akademii Muzycznej w Katowicach u prof. Juliana Gembalskiego i dr. Michała Duźniaka.
Laureat wielu konkursów organowych: I miejsce w I Międzywojewódzkim Konkursie Organowym w Raciborzu, I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów im. Franciszka Karpińskiego w Białymstoku, I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych w Opolu, I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie, wyróżnienie i nagroda specjalna w IX Krakowskim Konkursie Młodych Organistów, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie w Rumi.

 

 

 

 

Alona Szostak

co 2021 a.szostakAbsolwentka Instytutu Teatralnego w Moskwie. Grała w stołecznym Teatrze im. M. Gogola, później w Wilnie. Od 1992 roku związana z Teatrem Rozrywki – zadebiutowała tam w musicalu Cabaret J. Kandera i F. Ebba. Obecnie aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu.
Rola w Położnicach szpitala św. Zofii przyniosła jej propozycję zagrania w kolejnym spektaklu Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki – w grudniu 2011 odbyła się premiera sztuki W imię Jakuba S. (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Kolejna przygoda aktorska z duetem Strzępka-Demirski rozpoczęła się w roku 2014 – aktorka grała w serialu teatralnym Klątwa, czyli odcinki z czasu beznadziei (Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatr Imka w Warszawie).
W październiku 2003 roku przygotowała pierwszy recital z piosenkami Anny German. Dzisiaj, recital Człowieczy los – piosenki Anny German gości na stałe na Małej Scenie Teatru Rozrywki.
Alona Szostak zagrała w filmie fabularnym Ewa w reż. A. Sikory i I. Villqista (2011), w polsko-szwedzkim obrazie Obce niebo w reż. D. Gajewskiego (Luba) a także w serialach Lekarze oraz Na noże. W serialu tvp Pawła Demirskiego pt. Artyści była duchem Lidii Zamkow.
W 2016 r. zagrała Elfriede Jelinek w spektaklu Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci I. Gańczarczyk i Ł. Wojtyski w reżyserii Eweliny Marciniak (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego w Katowicach). Od października 2018 r. gra Doktor Teklę w Seksmisji J. Machulskiego w Teatrze Miejskim w Lesznie.

NAGRODY:
– Nagroda Publiczności na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (2000),
– Nagroda Publiczności na Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. Anny German (2003),
– ZŁOTA MASKA 2012 za rolę Położnej Fancy w Położnicach szpitala św. Zofii,
– Statuetka Chłopca z łabędziem – Nagroda Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury (2012)
– w ankiecie miesięcznika „Teatr” NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI W SEZONIE 2017/2018 nominacja w kategorii „najlepsza rola kobieca” za rolę Bony Sforzy w spektaklu Stańczyk. Musical.

Obecnie gra w następujących spektaklach:
"Hamlet / ГАМЛЕТ" wg Williama Shakespeare’a oraz Heinera Müllera w reż. Mai Kleczewskiej, "28 dni" Olga Szylajewa, w reż. Kamili Siwińskiej, „Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii”, Martin Sperr, w reż. Grażyny Kanii, "Don Juan" Moliere w reż. Wiktora Bagińskiego, "4.48 Psychosis" Sarah Kane w reż. Pawła Demirskiego

 

Lena Minkacz

co 2021 l.minkaczAbsolwentka studiów pianistycznych w Donieckiej Akademii Muzycznej. Ma trzy kwalifikacje: solista, solista zespołu kameralnego, akompaniator, pedagog.
15 lat pracowała w Konserwatorium w Doniecku jako akompaniator. W 1983 roku w Użgorodzie (Ukraina) zdobyła wyróżnienie za akompaniament w konkursie dla solistów grających na instrumentach ludowych.
Od przyjazdu do Polski w 1997 – pracuje w Teatrze Rozrywki jako akompaniator, przygotowując aktorów do ich muzycznych partii. Gra również w orkiestrze Teatru. Przed spektaklami, w foyer Teatru, tworzy tzw. klimat muzyczny (fortepian). Akompaniuje Alonie Szostak w recitalu Człowieczy los.