IV koncert 2017

WOŁÓW, 01.10.2017r. godz. 18:00

Ewa Sawoszczuk (organy)

PROGRAM KONCERTU

  1. Charles W. Ore (1936) - Hymn "A Mighty Fortress" - Ein feste Burg (wg M. Lutra)
  2. D. Buxtehude (1637-1707) – Ciaconna in e
  3. Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Piece d`orgue, BWV 572 – Przygrywka chorałowa „Nun komm der Heiden Heiland” BWV 659 – Preludium i fuga a-moll, BWV 543
  4. John Stanley (1712-1786) – Voluntary VII, op.VII
  5. G.Baptista Pescetti (1704-1766) – Sonata c-moll
  6. Matthias Nagel (1958) - Gib uns Friedens – Variationen

 

Ewa Sawoszczuk

co 2017 e.sawoszczukUkończyła studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Zarządzanie i Marketing, specjalność: Menadżer Kultury. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów interpretacji muzyki organowej prowadzonych m.in. przez J.Regnere, J.Gembalskiego, T. Stangiera i L. Lohmanna. Laureatka konkursów organowych i kompozytorskich (min. II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę).

Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno w kraju jak i za granicą. Koncertowała na wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach muzyki organowej m.in. w Czechach, Niemczech, Słowacji, Francji, w Gdańsku - Oliwie, Bazylice Mariackiej, Jastrzębiej Górze, Zakopanym, Lublinie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Świnoujściu, Łodzi i wielu innych. Zajmuje się kameralistyką fortepianową, klawesynową i organową.

Współpracuje z wieloma solistami instrumentalistami jak i wokalistami m.in. Przemysławem Wawrzyniakiem (dudy szkockie, bodhran), Piotrem Olszewskim (gitara klasyczna), Januszem Bobińskim (trąbka), sopranistką Izabelą Jaszczult, Maciejem Drapińskim (akordeon). Współpracuje w projektach edukacyjnych z Filharmonią Pomorską. Ma także w dorobku nagrania archiwalne dokonane dla Rozgłośni Polskiego Radia.

Ewa Sawoszczuk jest pomysłodawcą i inicjatorem koncertów organowych w Bydgoszczy oraz okolic Bydgoszczy - gminie Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, w Koronowie (Zjednoczeni Muzyką) oraz gminie Lubień Kujawski (Lubieńskie Dni Muzyki Organowej).

Jest pełnomocnikiem zarządu Stowarzyszenia "Pro Musica Organa" oraz organizatorem cyklu koncertowego w Bydgoszczy pn. "Letnie Międzynarodowe Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej" pełniąc funkcje dyrektora artystycznego. Aktualnie jest również koordynatorem przedsięwzięć artystycznych w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie, gdzie min. koordynuje zadania dotyczące promocji organów i upowszechniania muzyki organowej.