III koncert 2021

WOŁÓW, 19.09.2021r. godz. 18:00

Marcin Jurczyk (organy)

Dariusz Kasperek (klarnet)

 

PROGRAM KONCERTU

 

J.S. Bach - Preludium G-dur BWV 568
J.Pachelbel - Kanon
A. Reincken - Fuga in g
W.A.Mozart - II cz. Koncertu klarnetowego
L. Daquin - Kukułka
J.S. Bach - Preludium chorałowe Wenn wir in höchsten nöten sein
J.X.Lefevre - Sonata I
G. Oldroyd - Le Prie Dieu (Meditation)
P.Rade - The Victorian Garden Suite cz. I
Gabriel Pierné - Preludium g-moll
E.Morricone - Misja, La Califfa
L.J.A. Lefébure-Wély - Marche, 'Méditationes religiosas', Op. 122/4

 

Marcin Jurczyk

co 2021 m.jurczykAbsolwent Akademii Muzycznej w Katowicach u prof. Juliana Gembalskiego i dra Zygmunta Antonika. Jako solista grał na wielu festiwalach muzyki organowej: Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi, Festiwalu Bachowskim w Katowiach i Żorach, Festiwalu Organowym Młodych w Sejnach Jesieni Organowej w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, Musica da Chiesa w Pszczynie, Koncerty Organowe w Konwikcie, Europejskim Festiwalu Muzyki Organowej w Kluczborku, Muzyka w Starym Opactwie w Rudach, Toszeckim Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej i Międzynarodowym Zabrzańskim Festiwalu Organowym . W 2011 roku na zaproszenie Instytutu „Die Brücke” wystąpił z recitalem organowym w St. Peter Kirche w Recklinghausen. Od kilku lat promuje polską muzykę organową w ramach jesiennych koncertów dla Polonii w katedrze św. Emerama w Nitrze (Słowacja). Obecnie jest organistą parafii św. Barbary w Bytomiu. Pomysłodawca i organizator cyklu koncertów "W BLASKU ORGANÓW KOŚCIOŁA ŚW. BARBARY W BYTOMIU", promujących możliwości brzmieniowe odrestaurowanego w 2019 r., największego instrumentu firmy Carl Berschdorf z Nysy. Prowadzi działalność dydaktyczną w Katedrze Muzykologii na Uniwersytecie Opolskim oraz klasę organów w Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach. Członek Diecezjalnej Komisji do spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej.

 

 

Dariusz Kasperek

co 2021 d.kasperekKlarnecista, pedagog i dyrygent, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej - współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską, NOSPR-em, śląskimi teatrami muzycznymi i Teatrem Nowym w Zabrzu.
Koncertował w Europie, Japonii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Nagrał kilkanaście płyt. Jedyny klarnecista w Polsce, który otrzymał Złotą Płytę za nagrania partii solowych w albumie Canzonetta z Kałudi Kałudowem. Wspólnie z Zespołem Muzycznym Maes-Trio nagrał płytę „Rozmowy z Niną” dla Teatru Nowego w Zabrzu, jako dyrygent prowadzi Bigband PSM w Zabrzu i Orkiestrę Śląskiej Operetki Kameralnej. Od 2018 roku jest kapelmistrzem  Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” im Józefa Słodczyka.
Uhonorowany Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę nadanym przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz wyróżnieniami Prezydentów miast Zabrze i Ruda Śląska za aktywną działalność pedagogiczną i propagowanie kultury muzycznej.