III koncert 2019

WOŁÓW, 22.09.2019r. godz. 18:00

Marek Fronc (organy)

Wiktor Jankowski (baryton)

 

W programie m.innymi:

R.Wagner – Pieśń Wolframa z opery Tannauser

Ch.Gounod – Modlitwa Walentego z opery Faust

T. Cottreau – Santa Lucia

J.F.Haendel – Dignare Domine

G. Swiridow – Bogomatier w gorodie

I. Szatrow - Na sopkach Mandżurii

L.Małaszkin – O, jesli b mog wyrazit w zwukie

 

MAREK FRONC

co 2019 marek fron

Absolwent PLM w Legnicy (klasa organów mgr. R. Rydza). Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego, którą ukończył z wyróżnieniem. Naukę kontynuował w ramach prywatnych studiów pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera w Hamburgu oraz mistrzowskich kursów organowych, prowadzonych przez wybitnych organistów i pedagogów z Polski i Europy, m.in. przez J. Gembalskiego, T. A. Nowaka, E. Kooimanna, L. Lohmanna, H. Vogla, O. Latry, D. Rotha, W. Seifena, U. Spang-Hansena, czy S. Rampe. Laureat międzynarodowych konkursów organowych: w Landau a.d.Isar w Niemczech oraz w Saint-Maurice w Szwajcarii.

Jako solista i kameralista koncertował w ramach festiwali muzycznych w Polsce oraz w Niemczech, Danii, Hiszpanii, na Ukrainie i na Węgrzech. Występował z wieloma solistami, dyrygentami oraz zespołami instrumentalnymi i wokalnymi. Brał udział w kilku nagraniach fonograficznych realizowanych przez wytwórnie Acte Prealable, MegaVox i DUX (m.in. płyty 20 lat Conversatorium Organowego w Legnicy 1986-2005, nominowanej do nagrody Fryderyki 2005). Jego działalność obejmuje również praca naukowa w zakresie muzyki organowej i kościelnej.

W roku 2014 uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w specjalności instrumentalistyka. Wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu (Zakład Muzyki Kościelnej) oraz Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy. Pełni także funkcję muzyka kościelnego w kościele pw. św. Wojciecha w Legnicy. Jest członkiem komisji wizytacyjnej ds. muzyki i śpiewu w Diecezji Legnickiej.

 

WIKTOR JANKOWSKI

co 2019 wiktor jankowski

Absolwent szkół artystycznych: Kolegium Muzycznego w Drohobyczu – gitara, Akademii Muzycznej we Lwowie – śpiew solowy /licencjat/. A także Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Głuchowie jako mgr inż.budownictwa. W roku 2019 przyjęty na studia magisterskie w katowickiej Akademii Muzycznej.

Laureat konkursów: Grand Prix na konkursie “Złota Róża” Lwów 2015, Finalista konkursu “Wasyl Slipak Singing Contest” – Lwów 2017, Laureat II miejsca Konkursu im. Reszków 2019, Konkursu Wokalistyki Operowej im. A. Didura 2019 za najlepsze wykonanie polskiej arii operowej, Konkursu Wokalnego w Mławie 2019 Ważniejsze koncerty: trasa koncertowa 2017 (Mediolan, Wenecja, Brescia), liczne koncerty z Orkiestrą symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, kameralne koncerty w Operze Lwowskiej, 2018 i 2019 - udział w koncertach pamięci Wasyla Slipaka w Kijowie i Chmielnickim, maj 2019 – cykl koncertów z towarzyszeniem Orchestre de Chambre pod dyr. Nicolasa Krauze w Paryżu.

Solista Opery Lwowskiej. 18 VI 2019 – tytułowa partia w operze Don Giovanni W.A.Mozarta w Operze Lwowskiej, 21 czerwca – solista w wielkiej gali operowej na Rynku w Kaliszu wraz z Filharmonia Kaliską.