II koncert 2023

WOŁÓW, 10.09.2023r. godz. 18:00

Jakub Garbacz (organy)

Joanna Woszczyk-Garbacz (flet)

 

PROGRAM KONCERTU

 

J. Walther – Koncert h-moll „del Signore Vivaldi”
Allegro – Adagio - Allegro
G. Ph. Telemann – Fantazja a-moll na flet solo TWV 40:3
Grave – Vivace – Adagio – Allegro
J. S. Bach – Preludium i fuga G-dur BWV 541
C. Ph. E. Bach – Sonata g-moll H.542.5
Allegro – Adagio – Allegro
A. Vivaldi – Koncert g-moll „L’Estate - Lato”, RV 315
Allegro non molto – Adagio e piano. Presto e forte – Presto
G. Belier – Toccata d-moll

 

 

Jakub Garbacz

jakub garbaczOrganista, producent muzyczny i realizator dźwięku. W 2000 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie organów prof. Mirosława Pietkiewicza w łódzkiej Akademii Muzycznej, a w 2011 roku studia podyplomowe w zakresie realizacji dźwięku. Stypendysta szwajcarskiej Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik. Koncertował w ramach większości festiwali organowych w Polsce, a także za granicą (m.in. Czechy, Finlandia, Holandia, Irlandia, Litwa, Niemcy, Słowacja, Szwecja, Włochy). Prowadzi intensywną działalność jako muzyk kameralista, współpracując z chórami, solistami i zespołami muzyki dawnej. Na stałe współpracuje z flecistką Joanną Woszczyk-Garbacz.
Jakub Garbacz od 2002 roku pełni funkcję pierwszego organisty bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Sprawuje kierownictwo artystyczne nad organizowanym przez Fundację Carpe Diem cyklem koncertów „Organy – solo i kameralnie”. Jako wykładowca współpracuje ze Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej. Jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej przy Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Jakub Garbacz oprócz działalności ściśle artystycznej prowadzi studio nagraniowe muzyki klasycznej i wydawnictwo płytowe Ars Sonora, jest wykładowcą w Instytucie Mediów i Produkcji Muzycznej Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia związane z realizacją dźwięku i transmisji internetowych koncertów muzyki klasycznej.

 

Joanna Woszczyk-Garbacz

joanna woszczyk garbaczW roku 2001 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fletu prof. Antoniego Wierzbińskiego. W roku 2009 uzyskała tytuł doktora sztuki w zakresie gry na flecie. Uczestniczyła w wielu konkursach fletowych oraz kameralnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2005 roku otrzymała od Prezydenta Miasta Łodzi indywidualną nagrodę naukową za osiągnięcia artystyczne. Obecnie koncertuje solo oraz w Duo Consonantes z Jakubem Garbaczem (organy), a także w różnych zespołach kameralnych.
Występowała na większości festiwali muzycznych w kraju oraz za granicą. Współpracuje także z orkiestrą Polish Camerata i Orkiestrą Filmową HollyŁódź. Jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi klasę fletu oraz zajęcia z kameralistyki. Jest także flecistką w Filharmonii Łódzkiej. W roku 2009 wraz z klawesynistką Ewą Rzetecką nagrała płytę CD „Barok w Europie”, a w 2021 roku płytę CD „Tempus fugit”, które ukazały się nakładem wydawnictwa „Ars Sonora”.