II koncert 2021

WOŁÓW, 12.09.2021r. godz. 18:00

Krzysztof Lukas (organy)

Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran)

 

PROGRAM KONCERTU

 

Georg Muffat - Toccata septima ze zbioru „Apparatus Musico Organisticus”
G.Caccini - Ave Maria
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Aria Jerusalem z orat. „Paulus”
Georg Böhm - Partita “Wer nur den lieben Gott lässt Walten”
Bob Chilcott - In Irish Blessing
John Rutter - A Clare Benediction
Tabulatura Jana z Lublina (XVI w.):
Mikołaj z Krakowa – Preambulum
Anonim - Preambulum
Anonim - Preambulum
Anonim - Taniec
Anonim - Cantio polonica
Mikołaj z Krakowa -Taniec „Hayducki”
Anonim - Taniec
Anonim  - Taniec „Jeszcze Marcinie”
Roger Quilter - Music, when soft voices die
Wolfgang Amadeus Mozart - Aria L’amero z op. Il Re Pastore
Dietrich Buxtehude - Toccata in d BuxWV 155
Oley Speaks - The Prayer Perfect
Kelly Willard - Uczyń mnie sługą

 

Krzysztof Lukas

co 2021 k.lukasOd ponad 20 mieszka w Stuttgarcie, gdzie jest organistą kościoła Marcina Lutra. Występował dotychczas w kilkunastu krajach europejskich, w północnej Afryce oraz w Azji. Do jego najważniejszych występów należą koncerty we Wiedniu (katedra św. Szczepana, Radiokulturhaus ORF, koncert transmitowany na żywo przez radio ORF1), Londynie (Westminster Cathedral, The Temple Church, Manoukian Cultural Center – na zaproszenie The Keyboard Trust), Norymberdze (Meistersingerhalle), Bolonii (Bazylika Św. Antoniego), Jokohamie (Minato Mirai Hall), Tokio (Lilia Hall), w Seulu (kościół Kyungdung, sala koncertowa Elim Arts Center), w Moskwie (katedra ap. Piotra i Pawła), w Algierze (Notre Dame d’Afrique), a także w różnych cyklach koncertowych w Genewie, Rzymie, Rimini, Kaliningradzie, Stuttgarcie, Warszawie, Krakowie, Leżajsku, Kamieniu Pomorskim i in. Dokonał nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Niemczech, Austrii, we Włoszech i na Słowacji.
Prowadzi kursy i seminaria dotyczące interpretacji muzyki organowej w Europie oraz w Azji. W 2013 roku uzyskał doktorat na podstawie rozprawy o tempie rubato w muzyce organowej, a w 2020 habilitację. Prowadzi także działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta oraz pełni funkcję kierownika Katedry Organów i Muzyki Kościelnej.
Naukę gry na organach rozpoczął w PSM II st. w Rybniku u prof. Władysława Szymańskiego, a następnie ukończył studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego (1998) oraz w Hochschule für Musik w Stuttgarcie w klasie organów prof. Jona Laukvika z dyplomami „Künstlerische Ausbildung” (2001) oraz „Solistenklasse“ (2004).
W roku 1997 zdobył pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi, jest ponadto laureatem pierwszych nagród na kilku międzynarodowych konkursach organowych w Niemczech, Francji, Włoszech i w Rosji.

 

Magdalena Hudzieczek-Cieślar

co 2021 m.hudzieczek cieslarUstronianka obecnie związana z Pabianicami. Absolwentka Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Katowicach; Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Emisji Głosu w Uniwersytecie MCS w Lublinie (oraz Studia z Logopedii i Neurologopedii w WSNoZ w Bydgoszczy; Podyplomowe Studia z Pedagogiki Wcz. i Prz. w WSP im. J. Korczaka w Warszawie; Podyplomowe Studia Dziennikarstwa i Public Relations na UW we Wrocławiu).
W XVI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Pietro Argento (Włochy) zdobyła III nagrodę. Rejestrowała występy dla potrzeb Polskiego Radia i TVP. Dokonała gościnnych nagrań. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Francji, Rosji i we Włoszech.
Organizatorka Międzynarodowego Festiwalu MUZYKA ŚWIATA w Pabianicach. Jurorka w przeglądach i konkursach wokalnych i recytatorskich. Prowadzi klasę śpiewu solowego w PSM I i II st. Nauczyciel akademicki. Logopeda i neurologopeda. Dziennikarka. Dyrygentka chóralna. Animatorka kultury i propagatorka sztuki muzycznej.
Wielokrotnie wyróżniona za działalność artystyczną, m. in.: 1. miejsce w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego” i „Ekspressu Ilustrowanego” Człowiek Roku 2017 Województwa Łódzkiego w powiecie pabianickim w kategorii: Kultura; Tytuł i medal „Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego”; od Marszałka Województwa Łódzkiego - Nagroda „Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej”; od Ministra Kultury otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.