I koncert 2021

WOŁÓW, 05.09.2021r. godz. 18:00

Arkadiusz Bialic (organy)

Jadwiga Bialic (skrzypce)

 

PROGRAM KONCERTU

 

J.S. BACH - Toccata i Fuga d-moll
G. F. HAENDEL - Ombra mai fù z opery Xerxes, HWV 40
C. S. LANG - Tuba Tune op. 15
Ch. W. GLUCK - Melodia z opery „Orfeusz i Eurydyka”
Ch. M. WIDOR - Marche du Veilleur de Nuit (Marsz nocnego stróża) z “Bach’s Memento” na podstawie Chorału z Kantaty „Wachet auf ruft uns die Stimme” BWV 140
J. MASSNET - Medytacja z opery „Thais”
M. SAWA - Fuga – bolero
H. VIEUXTEMPS - Romans nt. Arii Jontka „Szumią jodły na gór szczycie” z opery „Halka” St. Moniuszki
J.S. BACH - Fuga g-moll BWV 542/2 nt. duńskiej melodi: Ik ben gegroet van

Arkadiusz Bialic

co 2021 j.a.bialicJeden z czołowych polskich organistów, urodził się w 1976 roku w Krakowie. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. J. Serafina uzyskując dyplom z wyróżnieniem oraz w Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie organów prof. Z. Száthmary’ego. W 2003 roku ukończył podyplomowe studia solistyczne pod kierunkiem prof. Daniela Rotha w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem uzyskując dyplom Konzertexammen.
Laureat międzynarodowych konkursów organowych w Polsce, Francji Szwajcarii. W 2002 roku uzyskał II Nagrodę Grand Prix de Chartres na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Chartres we Francji. W ramach swej działalności koncertowej występował z recitalami na wielu renomowanych festiwalach takich jak: Grande Musica in Chiesa (Rzym), Concerts Spirituels Eglise Saint Sulpice (Paryż), Festival International d’Orgue (Chartres) a także w w Bratysławie, Leżajsku, Lozannie, Kamieniu Pomorskim, Krakowie, Oliwie, Sans oraz w Warszawie. Współpracował także jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną i Kameralną Akademii Muzycznej w Krakowie.
Prowadzi klasę organów i zespołów kameralnych w Akademii Muzycznej w Krakowie, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Jadwiga Bialic

Ur. w 1982 roku w Dębicy. Studiowała u prof. Henryka Keszkowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a następnie w klasie prof. Teresy Głąbówny w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła w 2006 roku. W latach 2004-2005 była koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie,
Koncertowała pod batutą takich dyrygentów jak: Christoph Altstaedt , John Neaal Axelrod, Gabriel Chmura, Michał Dworzyński, Christopher Hogwood, Jacek Kasprzyk, Marc Minkowski, Krzysztof Penderecki, Tadeusz Strugała, Maxim Vengarov, Sebastian Weigle, Antoni Wit.
Solistka Filharmonii Krakowskiej. Kameralistka The Young Sound-Forum of Central Europe w Berlinie, współzałożycielka i II koncertmistrz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Współpracuje z Sinfoniettą Cracovią i Cappellą Cracoviensis, I skrzypce w Kwartecie smyczkowym Żeleńskiego.