I koncert 2019

WOŁÓW, 08.09.2019r. godz. 18:00

Krzysztof Karcz (organy)

Joanna Iwaszkiewicz (mezzosopran)

 

PROGRAM KONCERTU

Głos Duszy Adolf Adam

Ave Maria G.Caccini

Ave Maria F.Schubert

Ave Maria A.Doss

Panis Angelicus C.Franc

Fac ut portem ze Stabat Mater G.B.Pergolesi

Quae moerebat ze Stabat Mater G.B.Pergolesi

D.Buxtehude: Toccata F-dur dur BuxWV 136

J.S.Bach: Preludium i fuga c-moll BWV 549

F.Mendelssohn-Bartholdy: Sonata III A-dur ( I część)

G.Young: Preludium C-dur

 

 

KRZYSZTOF KARCZ

co 2019 krzysztof karcz

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Jako stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst studiował też w Musikhochschule Luebeck (Niemcy) w klasie organów prof. Arvida Gasta.

Uczestniczył w kursach muzycznych prowadzonych przez wybitnych organistów i pedagogów, m.in.: Tona Koopmana (Holandia), Christopha Bosserta (Niemcy), Juliana Gembalskiego (Polska), Edgara Krappa (Francja), Oliviera Latry'ego (Francja), Jean-Luca Perrota (Francja), Maije Lehtonen (Finlandia). W 2000 r. otrzymał I Nagrodę na Konkursie Kompozytorskim BACH 2000 w Katowicach oraz IV Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Częstochowie.

Otrzymał II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu w 2005 roku. Na tym samym konkursie Otrzymał również Nagrodę Specjalną za najlepszą interpretację Koncertu G-dur Feliksa Nowowiejskiego.

Koncertuje jako solista i kameralista w kraju oraz za granicą. W 2010 r. założył klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. S. Moniuszki w Bielsku- Białej. Pełni funkcję organisty w Parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku - Białej Komorowicach. Jest również dyrektorem Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Bielsku-Białej.

 

 

JOANNA IWASZKIEWICZ

co 2019 joanna iwaszkiewicz

W 2005 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego u dr hab. Agaty Kobierskiej. Debiutowała przed rozpoczęciem studiów partią altową w Requiem W. A. Mozarta wraz z Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej pod dyr. Dominique’a Fanala w Paryżu.

Dwukrotna finalistka (2002 i 2004 roku) Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Mikulasa Schneidera Trnawskeho w Trnawie na Słowacji.

W 2003 roku została laureatką II nagrody (pierwszej nie przyznano) na VI Międzyuczelnianym Konkursie Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach. Będąc studentką w ramach Instrumentalnych Dni Muzyki z udziałem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą M. J. Błaszczyka wykonała partię altową w Stabat Mater Karola Szymanowskiego.

W sezonie 2003/2004 brała udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych na terenie kraju. W 2004 roku otrzymała wyróżnienie będąc najmłodszą uczestniczką i jedynym mezzosopranem w finale na I Międzynarodowym Konkursie Operowym im. Adama Didura w Bytomiu.

Laureatka wyróżnienia w 2005 roku na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Finalistka VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie 2007 roku, gdzie śpiewała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną.

Za szczególne uzdolnienia otrzymała stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w 2004 roku. W 2012 roku wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego z okazji 80 urodzin kompozytora Wojciecha Kilara zaśpiewała Missa Pro Pace ,gdzie Mistrz był gościem honorowym tego koncertu.

Od 2000 roku prowadzi bardzo aktywną działalność koncertową z udziałem m.in. Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Zielonogórskiej, Rybnickiej, Wałbrzyskiej, Pomorskiej, dodatkowo bierze udział w licznych Festiwalach oraz współpracuje z Orkiestrami, Agencjami Artystycznymi i Dyrygentami na terenie kraju i za granicą.