Edycja 2008

Plakat Cantus Organi 2008

 

 

Po raz ósmy mamy przyjemność uczestniczyć w prestiżowym i popularnym święcie muzycznym – Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej „Cantus Organi”. Jest on nie tylko cennym osiągnięciem artystycznym w Wołowie, ale także istotnym wydarzeniem kulturalnym na mapie Dolnego Śląska. Mistrzowskie wykonanie znanych utworów przez wielu światowej sławy organistów, w  połączeniu z niepowtarzalnym brzmieniem XVII-wiecznego instrumentu Adama Horatio Caspariniego, zapewni Państwu wyjątkowe doznania artystyczne.

Ludwik van Beethoven mawiał, że „muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety”. Życzę, aby udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej „Cantus Organi”, przyniósł Państwu wiele niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witold Krochmal
Burmistrz Miasta i Gminy Wołów

 

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi gości w Wołowie po raz ósmy. Jest już stałym elementem życia kulturalnego Dolnego Śląska. Rozbrzmiewające najlepszymi  dziełami  muzyki  klasycznej  mury  naszej świątyni, to wielkie przeżycie dla melomanów praktycznie z całego kraju. Dzięki wybitnym artystom mamy okazję poznać utwory wielkich mistrzów nie tylko muzyki organowej.

Jak co roku gośćmi Festiwalu będą znakomici wykonawcy z Polski, Niemiec i Austrii: wirtuozi organów, soliści, chór i orkiestra. Muzykaa zwłaszcza klasyczna – jest najbardziej uniwersalnym językiem porozumienia między ludźmi. Dociera do każdego serca i umysłu. Muzyka pozwala wznieść się duszy i zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Jestem przekonany, że tegoroczna edycja Festiwalu na długo pozostanie w pamięci słuchaczy i dostarczy im niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. Stanisław T. Małysa
Dyrektor Organizacyjny

 

Jeśli piękno jest przyczyną dobra, to chyba powstaje pod wpływem piękna to, co dobre. (Platon)

Szanowni Państwo!

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi w niezwykle trwały sposób wpisał się w pejzaż dolnośląskich festiwali muzycznych. Już po raz ósmy spotykamy się na muzycznej uczcie, przy wspaniałych organach  mistrza  Adama  Horacego  Caspariniego. Podczas koncertów wystąpią wybitni artyści z Polski i zza granicy. W tym roku, po raz pierwszy wystąpi zespół instrumentów dętych. Nie zabraknie także chóru. Z całego  serca życzę Państwu niezwykłych przeżyć,  ubogacających nasze codzienne życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Rojek
Dyrektor Artystyczny