Edycja 2006

Plakat Cantus Organi 2006

 

 

Szanowni Państwo! 

Wołów ponownie będzie gościł wspaniałych artystów oraz publiczność podczas VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Cantus Organi.

Nasze zabytkowe organy A. H. Caspariniego zostały uzupełnione o dwie piękne figury aniołów, które w zasadzie zakończyły prace nad rekonstrukcją części wizualnej. Instrument jest jeszcze piękniejszy, co w pełni przenosi nas w złotą epokę Baroku.

Jestem przekonany, że muzyka, która zagości w kościele p.w. św. Wawrzyńca, rozpali serca wszystkich melomanów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Witold Krochmal
Burmistrz Miasta i Gminy Wołów

 

 Organy są instrumentem szczególnym. Oddziałują na nas nie tylko pięknem prospektu harmonijnie wkomponowanego we wnętrze świątyni, nie tylko potęgą dźwięku wibrującego w powietrzu zamkniętym w dostojnych nawach.

Organy - to instrument, który posiada sugestywną siłę wywołującą w sercach ludzkich głębokie doznania, wzniosłe uczucia, fale silnych wzruszeń. Trzeba tylko, by piękno zamknięte w organach zostało wyzwolone. I myślę, że na wyzwolenie tego ogromu piękna przyszedł czas.

Jak co roku, także i w tym mamy przyjemność gościć wszystkich Państwa na VI Festiwalu Muzyki Organowej: Cantus Organi w Wołowie.

Niechaj piękno ukryte w instrumencie a wyzwolone przez ręce najznakomitszych mistrzów, wprowadzi nas w świat łagodności, dobra i pokoju ducha. Życzę niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom naszego festiwalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. Stanisław T. Małysa

 

Szanowni Państwo!

Nie sposób przecenić wartości muzyki. Jej magię zauważono już w starożytności. Platon twierdził, że muzyka uszlachetnia charakter i przywraca zdrowie. Św. Augustyn w licznych wypowiedziach przekonuje, iż to właśnie dzięki muzyce i jej niezwykłej mocy możemy zbliżyć się do Boga.

Kiedy rozpoczynaliśmy w 2001 roku Festiwal Cantus Organi, przyświecał nam podstawowy cel: dać Państwu to, co najpiękniejsze i najwartościowsze. Już po raz szósty spotykamy się na muzycznej uczcie przy wspaniałych organach mistrza Adama Horacego Caspariniego.

Jestem niezwykle rad, iż w tym roku zaproszenie przyjęli znakomici Artyści, tak z Polski, jak i z zagranicy. Cieszę się także, że Festiwal zyskał już ogromną renomę i jest zauważany w świecie.

Wszystkim obecnym na koncertach życzę wspaniałych emocji i niezapomnianych przeżyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Rojek
Dyrektor Artystyczny