Edycja 2004

Plakat Cantus Organi 2004

 

 

Międzynarodowy Festiwal "Cantus Organi" od początku swego istnienia odgrywa znaczącą rolę w życiu kulturalnym Miasta. Ukazuje piękno Ziemi Wołowskiej poprzez niezwykłe zabytki, a przede wszystkim dzięki niespotykanym organom Mistrza Caspariniego.

Program tegorocznego Festiwalu prezentuje muzykę wielu wspaniałych twórców. Usłyszymy utwory z różnych epok w wykonaniu wybitnych muzyków polskich oraz europejskich.

W tym roku po raz pierwszy organy Adama Horatio Caspariniego zabrzmią w pełnej dyspozycji głosowej. Po ostatnim Festiwalu przywrócono zlikwidowany w XIX wieku głos "Posaune 16’".

Pragnę wyrazić głębokie przekonanie, że IV Międzynarodowy Festiwal Organowy "Cantus Organi" ukaże całe bogactwo muzycznego dorobku wielkich mistrzów a słuchaczom dostarczy wielu niezapomnianych, artystycznych przeżyć.

 

 

 

 

 

 

 

ks. Stanisław T. Małysa

 

Cieszę się, że po raz kolejny mury kościoła św. Wawrzyńca wypełnią dźwięki zabytkowych organów Caspariniego - dźwięki przywołane mistrzowską ręką międzynarodowych wykonawców. Tegoroczny Festiwal Cantus Organi z pewnością dostarczy wszystkim miłośnikom muzyki organowej wielu przeżyć artystycznych, a przybyłym do Wołowa gościom - miłychi niezapomnianych wrażeń z pobytu w naszym mieście. Jestem przekonany, że dzięki Festiwalowi możemy oderwać się od szarości dnia codziennego i skorzystać z wartości ponadczasowych oraz duchowych, że dzięki niemu uczymy się odbierać i rozumieć sztukę przez co muzyka staje się dla nas nie tylko rozrywką, ale przede wszystkim wielkim muzycznym przeżyciem.

 

 

 

 

 

 

 

 Burmistrz Witold Krochmal