Edycja 2003

Szanowni Państwo!

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Cantus Organi od trzech lat stanowi prestiżową muzyczną wizytówkę Wołowa, ściągając co roku do naszego miasta światowej stawy artystów, a także liczne grono melomanów z naszej Gminy, Powiatu, a także z innych miast Dolnego Śląska.

Najwyższej próby muzyka organowa, wybitni wykonawcy z Francji, Szwecji oraz Polski, zabytkowe wnętrze Świątyni p.w. św. Wawrzyńca, widownia - otwarta, spragniona muzyki na najwyższym poziomie światowym - to wszystko składa się na niepowtarzalną klasę tego festiwalu.

Wspieranie kultury, zwłaszcza kultury wysokiej, to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją. Jestem przekonany, że dzięki życzliwości i determinacji wielu osób nasz Festiwal Cantus Organi będzie zataczał coraz szersze kręgi i nabierze wkrótce konkretnych kształtów.

Wszystkim miłośnikom pięknej muzyki życzę wielu niezapomnianych przeżyć artystycznych, a przybyłym do Wołowa gościom - miłych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor Organizacyjny
Ks. Stanisław T. Małysa

 

Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety.
Ludwig Van Beethoven

Już po raz trzeci Wołów jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Cantus Organi. Ponownie mury kościoła św. Wawrzyńca wypełnią dźwięki zabytkowych organów Caspariniego - dźwięki przywołane mistrzowską ręką międzynarodowych wykonawców.

Muzyka jest mową duszy i jest rozumiana przez wszystkich, bez względu na język. Dziś, kiedy jesteśmy tak blisko przystąpienia do struktur Unii Europejskiej, pragniemy zaprezentować nasz dorobek muzyczno-kulturalny. Jako współorganizator Festiwalu, mam ogromną przyjemność zaprosić wszystkich melomanów na to niebywałe wydarzenie, bowiem "muzyka - po milczeniu - najlepiej wyraża to, co niewyrażalne".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Wołów
Witold Krochmal