Edycja 2002

Szanowni Państwo!

W tym roku po raz drugi zostaną zaprezentowane w pełnym brzmieniu koncertowym słynne, zabytkowe organy Caspariniego znajdujące się w Kościele p.w. św. Wawrzyńca w Wołowie. II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej "Cantus Organi" rozpocznie się 29 września 2002r.

Podczas pięciu niedzielnych koncertów zostaną zaprezentowane najznamienitsze dzieła kompozytorów klasycznej muzyki organowej. Na unikatowym w skali Polski i Europy instrumencie zagrają mistrzowie muzyki organowej z Finlandii, Niemiec i Polski. Towarzyszyć im będą: chór oraz muzycy grający na trąbce, flecie i wiolonczeli.

Mając nadzieję, że obecny Festiwal, tak jak poprzedni, zachwyci nawet najbardziej wymagających melomanów, życzę wielu artystycznych wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. Stanisław T. Matysa

 

Przyjmując honorowy patronat II MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ WOŁÓW 2OO2 - CANTUS ORGANI prezentowanego w pięciu niedzielnych koncertach, poczynając od ostatniej niedzieli września poprzez kolejne cztery niedziele października 2002.

Niech głoszenie piękna poprzez sztukę muzyczną, zwłaszcza wypowiadaną instrumentami organowymi, przyczynia się do duchowego ubogacenia słuchaczy i zbliża uczestników koncertu do Źródła piękna i miłości, jakim jest Bóg.

Organizatorom Festiwalu, Wykonawcom muzyki i Uczestnikom Koncertów życzę głębokich przeżyć estetycznych i duchowych oraz z głębi serca błogosławię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henryk Kardynał Gulbinowicz
Arcybiskup Metropolita Wrocławski