V Koncert 2010

10 października 2010r., godz. 18.00

Piotr Rojek (organy)

Wratislavia Trumpet Consort:

Igor Cecocho - lider
Sławomir Cichor
Artur Erenfeld
Paweł Spychała
Seweryn Wróbel
Aleksander Zalewski
Paweł Tuliński
Michał Zawadzki (kotły)

 

PROGRAM KONCERTU

  1. Benjamin Britten (1913-1976)
    Fanfare for St. Edmundsbury
  2. Jeremiah Clarke (c.1674-1707)
    The Prince of Denmark's March
  3. Fanfary wg Marszów weselnych z Wlkp.
    (melodia z XVIII w.)
  4. Anonim (Polska, poł. XVI w.)
    Intrada
  5. Eugenij Botiarov (1935-2010)
    Kwartet na trąbki
  6. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
    Preludium i fuga e-moll na organy BWV 548
  7. Luboš Fišer (1935-1999)
    Dialog (opracowanie na dwie trąbki i organy)
  8. Giuseppe Torelli (1658-1709)
    Sinfonia na cztery trąbki i organy
  9. Piotr Rojek (*1975)
    Fryderyk Chopin in Memoriam na organy
  10. Heinrich Kaspar Schmid (1874-1953)
    Turmusik na 6 trąbek i kotły
  11. Tylman Susato (c.1510-c.1570)
    Three Susato Dances (z The Danserye) na trąbki
  12. Johann Ernst Altenburg (1734-1801)
    Concerto a VII Clarini con Tympani (cz. I Allegro)

 

Piotr Rojek (organy)

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Jest również absolwentem klasy kompozycji prof. Zygmunta Herembeszty we wrocławskiej Akademii Muzycznej.Uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacyjnych muzyki organowej prowadzonych przez profesorów: Juliana Gembalskiego, Bernharda Haasa, Hansa Haselböcka, Tona Koopmana, Johna Laukvika, Armina Schoofa, Wolfganga Seifena, Józefa Serafina, Haralda Vogla.

Był stypendystą Internationale Altenberger Orgelakademie w Niemczech oraz Ministra Kultury i Sztuki w Polsce. Jest laureatem konkursów organowych i kompozytorskich (m.in. III nagroda /I i II nie przyznano/ na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę, zorganizowanym przez Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy).

Artysta pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W 2002 roku uzyskał stopień naukowy I stopnia. Prowadzi również działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Współpracuje ze Studium Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Opolskiego. Jest także dyrektorem artystycznym festiwali organowych o randze międzynarodowej: w Oleśnicy, Wołowie (Cantus Organi), we Wrocławiu (Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny) oraz Zagorzycach Górnych.

Prowadzi działalność koncertową w kraju i zagranicą. Występował podczas wielu prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce. Ma w dorobku nagrania archiwalne dokonane dla Rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

W 2005 roku nagrał płytę CD (Dux 0520) na zabytkowych organach Adama Horacego Caspariniego w Wołowie. Otrzymała ona nominację do prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk.

 

Wratislavia Trumpet Consort

Grupa złożona jest z utalentowanych trębaczy młodego pokolenia. Liderem i kierownikiem muzycznym Zespołu jest prof.Igor Cecocho - jeden z najprężniej działających polskich trębaczy-solistów. Jest to gwarancja wysokiego poziomu wykonania i niezapomnianych wrażeń z koncertów.

Swój repertuar Zespół czerpie z różnych epok historycznych oraz stylów muzycznych. Artyści wykonują zarówno muzykę kameralną, jak i koncerty lub sonaty na dwie trąbki i organy.

Specjalność Wratislavia Trumpet Consort stanowi muzyka przestrzenna. Idea tego rodzaju wykonań powstała w wyniku wielu prób akustycznych, które dowiodły, że brzmienie trąbek rozlegające się z różnych stron pomieszczenia o dobrej akustyce(np. wnętrza kościoła) pozwala osiągnąć zdumiewające efekty kolorystyczne i potęguje wrażenie przestrzeni.

Atrakcyjność Zespołu intensyfikuje wykorzystanie całego przekroju instrumentarium, łącznie z instrumentami historycznymi z epoki baroku.

 

Igor Cecocho (trąbka)

Absolwent Białoruskiej Akademii Muzycznej w Mińsku (klasa prof. N. Wołkowa). Laureat wielu konkursów gry na trąbce. W latach 1979-90 był solistą Orkiestry Symfonicznej Teatru Wielkiego w Mińsku, a od 1986 do 1990 roku wykładowcą w Białoruskiej Akademii Muzycznej. Następnie objął klasę trąbki w Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu, od czterech lat wykłada również w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W latach 1992-2006 był solistą Filharmonii Wrocławskiej.

I.Cecocho prowadzi intensywną działalność solistyczną w kraju i zagranicą, grając na trąbkach współczesnych i historycznych. Koncertował z towarzyszeniem większości polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych (m.in. Sinfonia Varsovia), pod batutą takich dyrygentów jak: Nikolai Dyadiura, Martin Hardy, Larry Livingston, Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Jerzy Salwarowski, Robert Satanowski, Reinhard Seehafer.

Jako kameralista współpracował ze znakomitymi muzykami, wśród których znaleźli się m.in.: Andrzej Chorosiński, Paul Esswood, Gillian Keith, Emma Kirkby, Daniel Stabrawa, Crispian Steele-Perkins. Trębacz dokonał wielu solowych nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych. Jest również prawykonawcą utworów kompozytorów współczesnych. I.Cecocho prowadzi kursy mistrzowskie. Wśród jego wychowanków znajduje się wielu laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych. Artysta gra na instrumentach firmy SELMER Paris.