II Koncert 2009

20 września 2009r. - niedziela, godz.18

Hanna Dys - organy

Jarosław Wyrzykowski - obój

 

PROGRAM KONCERTU

 1. Georg Muffat (1653-1704)
  Toccata nona (z cyklu Apparatus musico-organisticus)
 2. Johann Ludwig Krebs (1713-1780)
  Fantazja g-moll na obój i organy
 3. Johann Ludwig Krebs
  Toccata i fuga a-moll
 4. Antonio Vivaldi (1678-1741)
  Sonata c-moll na obój i basso continuo
 5. Johann Pachelbel (1653-1706)
  Aria Sebaldina (z: Hexachordium Apollinis)
 6. Joseph Gabriel Rheinberger (1839-1901)
  Andante pastorale na obój i organy
 7. Alessandro Marcello (1684-1750)
  Concerto d-moll na obój i basso contino
  I. Andante II. Adagio III. Allegro

 

Hanna Dys - organy

Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Prof. Romana Peruckiego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie organów Prof. Wolfganga Zerera.

Doskonaliła swe umiejętności na studiach podyplomowych (Konzertexamen)w hamburskiej uczelni pod kierunkiem Prof. Wolfganga Zerera i Prof. Pietera van Dijka, uzyskując w 2007 roku dyplom z wyróżnieniem.

Wielokrotna stypendystka DAAD, Otto Stötterau-Stiftung, Brahms Stiftung. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Organowego w Rumi (1999), półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Organowego we Freibergu (2003).

Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w gdańskiej Akademii Muzycznej oraz prowadzi klasę organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku. Ponadto prezentuje organy Katedry Oliwskiej.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występowała m.in. w Polsce, Niemczech, Holandii, Finlandii, na Węgrzech, we Włoszech. Odbyła kursy mistrzowskie, m.in. u prof. J. Laukvika, L. Ghielmi, O. Latry, E. Lebrun.

Współpracuje m.in z Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Orkiestrą Kameralną, z chórem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Medycznej.

 

Jarosław Wyrzykowski - obój

Urodzony w 1978 roku. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Józefa Raatza (2003). Artysta może poszczycić się takimi osiągnięciami jak: wygrana w eliminacjach makroregionalnych i VI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Szkół II stopnia w Olsztynie (1998), czwarta lokata w uczelnianym konkursie Yamaha dla instrumentów dętych drewnianych w roku 2000. Ponadto udziałem w półfinale Międzynarodowego Akademickiego Konkursu dla Oboistów i Fagocistów w Łodzi w roku 2002 (jako jedyny reprezentant Akademii Muzycznej w Gdańsku na przestrzeni wielu lat), a także zakwalifikowaniem się do finału Konkursu Muzyki XX wieku w Radziejowicach 2003 (konkurs dla wszystkich instrumentów).

Współpracując z najlepszymi zawodowymi zespołami orkiestrowymi na terenie trójmiasta zdobył doświadczenie zawodowe, a ukoronowaniem tej gałęzi działalności artystycznej było otrzymanie stanowiska pierwszego oboisty orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Jako solista koncertował z Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną oraz z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, m. in. odbywając tournee po Hiszpanii i Niemczech.

Występował także w Szwecji, Belgii, Holandii i Francji, współpracował z orkiestrami Filharmonii w Koszalinie, Słupsku, Olsztynie i wieloma innymi zespołami. Jako kameralista koncertuje z wybitną organistką Hanną Dys.

Jarosław Wyrzykowski jest także twórcą kwintetu obojowego, w skład którego wchodzą: Dariusz Prystasz (I skrzypce), Jacek Koprowski (II skrzypce), Karol Jurewicz (altówka) oraz Natalia Kasperczyk (wiolonczela).