Edycja 2007

Plakat Cantus Organi 2007

 

 

Muzyka posiada wartość ponadczasową i uniwersalną. Leonardo da Vinci uważał, że „piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”.

Tegoroczny, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej „Cantus Organi”, z pewnością zachwyci najbardziej wymagających melomanów. Połączenie mistrzowskiego wykonania z wyjątkowym brzmieniem unikatowego instrumentu stworzonego przez Adama Horacego Caspariniego pozwoli na poznanie dzieł bogatej skarbnicy kulturalnej oraz na pielęgnowanie i kształtowanie upodobań muzycznych.

Życzę wszystkim słuchaczom koncertów wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAROL KROCHMAL
BURMISTRZ MIASTA I GMINY WOŁÓW

 

„Muzyka to najwdzięczniejsze i nader pożyteczne poznanie, które kieruje nasz umysł ku wyższym rzeczom, a uszy koi melodią. Dzięki muzyce trafnie myślimy, pięknie mówimy i odpowiednio się poruszamy” – tak wypowiadał się o muzyce rzymski literat i historyk Kasjodor. Muzyka uspokaja, wycisza, wpływa na naszą wyobraźnię, czyni nas lepszymi, łagodzi obyczaje. Jest ponadkulturowa – jednoczy narody bez względu na kolor skóry, różnice językowe czy kulturowe.

Okazją do obcowania z muzyką będzie z pewnością siódma już edycja Festiwalu Muzyki Organowej Cantus Organi w Wołowie. Podczas naszego Festiwalu ta właśnie dziedzina sztuki, dzięki naszemu wspaniałemu instrumentowi - organom Caspariniego – będzie nas czarować, zachwycać i wzruszać.

Niechaj nasza świątynia w trakcie Festiwalu stanie się enklawą wśród otaczającego nas zgiełku codzienności, a dzieła muzyczne zaprezentowane nam przez wspaniałych artystów niechaj przeniosą nas w świat niezapomnianych przeżyć i wzruszeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KS. STANISŁAW T. MAŁYSA 
DYREKTOR ORGANIZACYJNY

 

 

Przed nami siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Cantus Organi. W Państwa ręce przekazujemy książeczkę, symbol intensywnej pracy wielu wspaniałych i oddanych osób. Znajdziecie tu Państwo wszelkie informacje, w tym o Artystach, prelegentach, organach, mieście i kościele św. Wawrzyńca.

Jestem niezwykle rad, iż w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych zaproszenie przyjeli najznakomitsi Artyści, tak z Polski, jak i zza granicy. Nasz Festiwal jest unikatową wizytówką zarówno Wołowa, jak i Dolnego Śląska, a nawet całej Polski. Myślę, że wszyscy możemy być z tego dumni!

Każdemu słuchaczowi z całego serca życzę wspaniałych emocji i niezapomnianych przeżyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIOTR ROJEK
DYREKTOR ARTYSTYCZNY