V Koncert 2002

27 października 2002, niedziela, godz. 15.30.

Piotr Rojek (organy)

Agnieszka Stroińska (wiolonczela)

 

PROGRAM:

 1. Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788):
  Sonata in g /Allegro-Adagio-Allegro/
 2. Antonio Vivaldi (1678 - 1741):
  II Sonata na wiolonczelę i basso continuo /Largo-Allegro-Largo-Allegro/
 3. Johann Sebastian Bach (1685 - 1750):
  III Suita C-dur na wiolonczelę solo (BWV 1009) /Prelude-Allemande-Courante-Sarabande-BoureeI-BoureeII-Gigue/
 4. Max Bruch (1838 - 1920):
  Kol Nidrei op. 47, w opr. na wiolonczelę i organy (Piotr Rojek)
 5. Johann Sebastian Bach (1685 - 1750):
  Toccata, Adagio i Fuga C-dur (BWV 564)

 

Piotr Rojek

Naukę gry na organach rozpoczął w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskego we Wrocławiu. W 1992 roku został laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół II Stopnia w Inowrocławiu.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (1999r.), gdzie kształcił się u prof. Andrzeja Chorsińskiego. W 1997r. został półfinalistą l Międzynarodowego Konkursu Organowego w Warszawie, a w 1999 półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego w Landau a.d. Isar (Niemcy).

Odbył mistrzowskie kursy Interpretacji Muzyki Organowej u B. Haasa, H. Haselbocka, T. Koopmana, A. Schoofa, W. Seifena, H. Vogla, J. Laukvika, a także u J. Serafina i J. Gembalskiego.

W 1998r. był stypendystą Internationale Altenberger Orgelakemie w Altenbergu (Niemcy), gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych mistrzów w zakresie improwizacji organowej. W tym samym roku był także stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.

Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce. Wielokrotnie nagrywał dla Radia i TV. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Studiuje również kompozycję (AM Wrocław) w klasie prof. Zygmunta Herembeszty. Jest laureatem III Nagrody ( l i II nie przyznano ) na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę zorganizowanym przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.

 

Agnieszka Stroińska

Ukończyła Akademie Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie wiolonczeli prof. Lidii Grzanki-Urbaniak. W roku 1990 zajęła III miejsce na XVI Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze. W 1998 r. otrzymała II Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. Brala udział w Przesłuchaniu Uczniów Klas Wiolonczeli w Elblągu. W latach 1989-1994 była corocznym, aktywnym uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, gdzie kształciła się m.in. u Stanisława Firleja, Romana Sucheckiego, Christiana Benda, Andrzeja Orkisza, a w zakresie kameralistyki u Pawła Ursteina i Bogusława Bruczkowskiego. Brala również udział w Konkursie Zespołów Kameralnych w Lodzi, a w roku 1997 w Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu. Współpracowała z młodzieżową orkiestra "Junge Europera", której założycielem i dyrygentem jest Reinhard Seehafer. W kwietniu 1997 otrzymała stypendium w Europejskiej Akademii Mozartowskiej", w której kształciła się u wybitnych profesorów z całego świata. Ponadto uczestniczyła w Międzynarodowych Festiwalach Muzycznych w Kłodzku, Świętej Lipce, Trzebnicy, Woli Rzeczyckiej. Współpracuje z orkiestra Opery we Wrocławiu. Prowadzi także działalność pedagogiczna w Szkole Muzycznej w Zgorzelcu.