III Koncert 2001

14 Października 2001, niedziela, godz. 15.30.

Piotr Rojek (Wrocław)

PROGRAM:

 1. Johann Sebastian Bach (1685-1750):
  Fantazja i fuga g-moll (BWV 542)
 2. John Stanley (1713-1786):
  Voluntaries A-dur
 3. Jehan Alain (1911-1940):
  "Variations sur un theme de Clement Jannequin"
 4. Feliks Mendelssohn-Bartholdy ( 1809-1847):
  I Sonata f-moll op. 65: I Allegro moderato e serioso, II Adagio, III Andante, IV Allegro assai vivace

 

Piotr Rojek

Naukę gry na organach rozpoczął w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W 1992 roku zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół II Stopnia w Inowrocławiu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (1999r.), gdzie kształcił się u prof. Andrzeja Chorosińskiego. W 1997 r. został półfinalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Warszawie, a w 1999 półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego w Landau a.d. Isar (Niemcy).

Odbył mistrzowskie kursy Interpretacji Muzyki Organowej u B. Haasa, H. Haselböcka, T. Koopmana, A. Schoofa, W. Seifena, H. Vogla, J. Laukvika, a także u J. Serafina i J. Gembalskiego. W 1998 r. był stypendystą Internationale Altenberger Orgelakademie w Altenbergu (Niemcy), gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych mistrzów w zakresie improwizacji organowej. W tym samym roku był także stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.

Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce. Wielokrotnie nagrywał dla Radia i TV.

Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Studiuje również kompozycję (AM Wrocław) w klasie prof. Zygmunta Herembeszty. Jest laureatem III Nagrody (I i II nie przyznano) na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę, zorganizowanym przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.